wykończenie mieszkań w stanie deweloperskim

Wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim

Wykończenie mieszkania zakupionego z rynku pierwotnego jest dużo łatwiejszy od remontu. Mamy w pełni określone możliwości które możemy ustalić jeszcze na etapie budowy. Dostosować rodzaj pomieszczeń oraz zdecydować o układzie instalacji wodno – kanalizacyjnej z deweloperem.

Co zostaje dla nas w całej tej inwestycji. Jeżeli nie chcemy skorzystać z usług projektanta wnętrz musimy sami dobrać kolorystykę ścian, rodzaj podług, drzwi,wyposażenie łazienki, płytek oraz umeblowania kuchni.

Na rynku mamy duży wybór materiałów wykończeniowych kamień, tynki dekoracyjne, tapety, panele, deski, różnych płytek oraz osprzętów łazienkowych.

Każdy produkt wykończeniowy możemy zakupić w podstawowej wersji. Jeżeli jednak chcemy poszaleć z wystrojem naszego mieszkania istnieją produkty wersji Premium które zadowolą najbardziej wymagającego klienta.

Najbardziej wymagającym tematem jest łazienka oraz kuchnia. Zastanawiamy się czy wybrać wannę, brodzik czy może wykonać odpływ liniowy. Podobną sytuacje mamy jeżeli rozważamy czy wybrać baterię podtynkową czy natynkową. Każda z podjętych decyzji musi być spokojnie przemyślana. Wiadomo że łazienka to nie pokój który możemy ponownie przemalować i zapomnieć.

Umeblowanie kuchni też musi być starannie przemyślane pod względem funkcjonalności w jej częstym użytkowaniu. Przy wyborze mebli musimy podjąć decyzję na temat frontów, blatu, oświetlenia części roboczej a nawet jak zabezpieczyć przestrzeń pomiędzy szafkami. Coraz częściej na przestrzeni roboczej pomiędzy szafkami stosuje się szkło lub kolorystycznie dobraną płytę meblową. Jednak istnieją inne materiały które możemy wykorzystać w to miejsce jak np. płytka czy też farba tablicowa.

Reszta pomieszczeń nie sprawia już tyle kłopotów . W podstawowej czynności musimy dobrać kolor podłogi oraz rodzaj drzwi następnie kolorystykę ścian.

Dodatkami pomagającymi dodać estetyki naszemu mieszkaniu mogą być np. tapety, kamień dekoracyjny, cięta cegła i wiele innych dostępnych na rynku produktów.