Jak W Prosty Oraz Tani Sposób Zaprojektować Mieszkanie

 

Nie zawsze jesteśmy gotowi przekazać swoje mieszkanie w ręce projektanta wnętrz za którego musieli byśmy zapłacić krocie. Staramy się zatem samemu poszukać i wybrać meble / armaturę / zaprojektować własne wnętrze czy wybrać kolory. Postaramy się małym kosztem zaprojektować i złapać inspirację stosując do tego siłę internetu oraz własne niedrogie sposoby.

Jednymi z dwóch najbardziej wymagających pomieszczeń są kuchnia oraz łazienka. W internecie są dostępne darmowe programy w których można wykonać to samemu natomiast jakość wizualizacji oraz próba opanowania systemu daje dużo do życzenia. Warto wtedy udać się do większego sklepu budowlanego lub meblowego i z pomocą osób tam pracujących wykonać wizualizacje. Sklepy wykonujące takie usługi to np. Castorama / LeroyMerle / Ikea / Bodzio za zwyczaj przy zamówieniu mebli oraz armatury w tych sklepach wizualizacja jest darmowa. Jeżeli jednak nie chcą Państwo zamawiać wyposażenia od razu wizualizacje taką można odkupić w kwocie około 300,00 zł.

Następne pomieszczenia to salon / sypialnia / pokój dziecięcy oraz inne pomieszczenia w naszym domu. Bardzo przydatną oraz darmową stroną jest: www.homebook.pl znajdziemy tam dosłownie wszystko jak urządzić pokój dziecięcy, salon, kuchnie i inne. Ilość dostępnych wizualizacji które oferują jest na prawdę ogromna znajdą tam Państwo tak że dodatki takie jak meble / lampy / zasłony które w prosty sposób opisane są gdzie można je zakupić albo zamówić. Kolorystykę pomieszczeń oraz ich wizualne pomalowanie oferuje większość producentów farb takich jak: Decoral / Tikurilla / Keba ale naj lepszym sposobem jest przetestowanie barwy na ścianach remontowanego mieszkania ze względu na grę światła. Większość firm remontowych ma dostępny próbnik farb który z pewnością udostępni.

Te same sposoby wykorzystać możemy odnośnie podłóg drewnianych gdzie np. firma Vox oferuje możliwość wizualizacji.

Rozkład instalacji elektrycznej też jest jednym z zadań na etapie wykańczania mieszkania lecz każda szanująca firma powinna pomóc i doradzić w jaki sposób umieścić oświetlenie oraz gniazda w każdym pomieszczeniu na podstawie wizualizacji oraz informacji klienta.

Ostatnim etapem jest wybór drzwi tu akurat dostępne są konkretne katalogi a pomoc osoby zajmujących się pomiarami jest na wagę złota.

Przeszliśmy przez projekt mieszkania o średniej wielkości 42m2 za co zapłaciliśmy około 1000,00 zł. Zlecając usługę musimy liczyć się z kosztem od 120,00 -250,00 zł/m2