remont kuchni

Remont kuchni

Remont kuchni jest jednym z cięższych pomieszczeń w naszym domu. Nowa kuchnia musi być bardziej funkcjonalna do poruszania się i wykonywania wszystkich czynności. Staramy się nieraz na niewielkiej przestrzeni stworzyć tzw. pięć stref kuchennych : przechowywania , zapasów, gotowania, mycia oraz przygotowania posiłków.

Ingerujemy w zmianę przyłączy wodnych, kanalizacyjnych, elektrycznych. Zmieniamy układ szafek kuchennych wykorzystujemy szersze blaty nieraz wyspy kuchenne tak żeby meble pomieściły większą ilość różnych rzeczy na mniejszej powierzchni. Staramy się zaprojektować wszystko tak żeby można było zmieścić chociaż by nie wielki stolik do siedzenia.

Kuchnie w blokach mają naj większe wymagania. Pomysł na zaprojektowanie funkcjonalnej kuchni w bloku stawia nam liczne wyzwania. Umiejscowienie takich rzeczy jak liczniki czy też zazwyczaj jeszcze żeliwne grzejniki wymagają od nas dobrego rozwiązania. Zdecydowanie lepsze do projektowania są kuchnie w stanach deweloperskich oraz domach jednorodzinnych. Pozwalają nam w pełni wykorzystać naszą wyobraźnie.

Podłoże naszej kuchni nie raz daje nam do myślenia zazwyczaj kończy się na płytkach ale nie jest to jedyny materiał. Panel winylowy lub zwykły panel przeznaczony do mokrych powierzchni też dobrze poradzi sobie w tym pomieszczeniu.

Ostatnim dość wymagającym miejscem jest przestrzeń pomiędzy szafkami. Tam zdecydowanie egzamin naj lepiej zda egzamin płyta meblowa , szkło hartowane lub płytki.