Błędy budowlane

Witam serdecznie

Nasza firma postanowiła przekazać Państwu typowe błędy mieszkań i domów w  stanie deweloperskim za które klienci muszą zapłacić firma remontowym z własnej kieszeni.

Wszystko jest do zrobienia jednak trzeba pamiętać o tym że każde ingerowanie w stan jaki klient zakupił wiąże się z utratą gwarancji.

Jako wykonawcy zajmujący się wykończeniem wnętrz na bieżąco przedstawiać będziemy sprawy wiążące się z dodatkowym wydatkiem szczęśliwego nabywcy nowego mieszkania.

Instalacja wodno-kanalizacyjna

W dzisiejszych czasach coraz częściej w mieszkaniach w stanie deweloperskim mamy doczynienia z pozostawianiem instalacji na zewnątrz ścian. Dotyczy to części łazienkowych, kuchennych oraz pralni. O tyle o ile w części kuchennej jesteśmy sobie w stanie poradzić z zewnętrznym wypuszczeniem przyłączy tak w łazience niezbędne jest ich schowanie w ścianę. Nie każdy klient życzy sobie pomniejszenia łazienki lub tworzenia różnego rodzaju zabudowy żeby ukryć taka instalację. Kolejna sprawa jest wykorzystywanie przez niektórych deweloperów systemów instalacji mało dostępnych na rynku co podwyższa koszty takich przeróbek. Oczywiście po takim ingerowaniu w instalację tracimy gwarancję deweloperska.

Wymiary otworów drzwiowych

Biorąc pod uwagę firmy zajmujące się montażem drzwi wymiary powinny się mieścić od 206-208 od gotowej podłogi i określonej szerokości. Niestety w połowie przypadków otwory drzwiowe są powiększone lub co gorsza zniżone. W tym przypadku zmuszeni jesteśmy do dodatkowych kosztów związanych z obniżeniem otworu co gorsza jego podniesieniem oraz obustronna obróbka. Jeżeli nie bierzesz pod uwagę szpachlowania mieszkania w tym przypadku jesteś do tego zmuszony. Niekiedy klienci decydują się na obcięcie drzwi