Porady remontowe

 Jak wykończyć mieszkanie. Co oznaczają niektóre zagadnienia. Postaramy przedstawić Państwu parę niezbędnych porad remontowych.

Remont Skuteczny sposób na świetną inwestycję

Każdy rok to niewątpliwie wzmożony czas naszej aktywności w zakresie wdrażania przemian w domach i mieszkaniach. Jeśli dodamy do tego obniżenie ilości pracy ze względu na reżim sanitarny, to zyskamy sprawny przepis na remont bądź wykończenie wnętrza, które odsuwamy przez cały rok. Niezależnie jednak od naszej motywacji, wskazane będzie dobre przygotowanie. Powinniśmy wiedzieć, że dobór wykonawców oraz zaopatrzenie uda się przygotować „w trakcie”

Od czego zacząć, czyli kompendium planowania.

Podstawowym etapem jest określenie zakresu oraz standardu robót wykończeniowych, które zamierzamy wykonać. Ułatwi nam to zorganizowanie zakupów artykułów oraz zawarcie umowy z wykonawcami lub jednym, ale kompleksowym. Konieczne będzie również wyznaczenie przewidywanego czasu biorąc pod uwagę również dostępności materiałów oraz usług.

Popularnym błędem na tym etapie (zwłaszcza gdy jesteśmy spoza branży budowlanej) jest pojęcie, że wystarczy pojechać do składu, kupić potrzebne materiały i wybrać firmę wykonawczą. Nic bardziej błędnego. Okazuje się, iż na właściwe wykładziny, płytki, urządzenia i usługi należy oczekiwać. Zwłaszcza dotyczy to takich elementów, jak ścianki szklane, drzwi, nietypowe wanny oraz umywalki, dla których czas ten może wynieść nawet tydzień. Skutecznym wyjściem, choć mogącym zmniejszyć oryginalność (tudzież czasem również jakości) wykończonego wnętrza, jest wzięcie po uwagę gotowych towarów oraz zapasów materiałowych marketów budowlanych.

Chcąc być oszczędnym często przygotowujemy także samodzielne organizowanie pracy fachowców poszczególnych specjalności, zamiast zamawiać je całościowo jednej osobie. Opierając się na latach działalności, potrafimy śmiało stwierdzić, że oszczędności te stają się tylko pozorne a w konsekwencji mogą poważnie przewyższyć przewidywane wcześniej koszty. Dzieje się tak dlatego, że przekazując jednemu wykonawcy kompletny zakres remontu, znacznie redukujemy ryzyko dopłaty do robót, do jakich, w ramach uprzednio ustalonego honorarium, nie przyzna się żaden profesjonalista.

Czy remonty zazwyczaj oznaczają uszczuplenie kieszeni??

Jak ustrzec się tytułowego dylematu? W powinniśmy zacząć od podziału naszego budżetu na części:

  • materiały,

    robocizna,

    bufor na niezaplanowane prace oraz tzw. „wpadki” (na przykład może okazać się, że oprócz projektowanych wcześniej prac, trzeba będzie odnowić element instalacji wodnej czy zniszczony przewód).

Kolejnym ruchem będzie zdefiniowanie każdej spośród podstawowych części kosztorysu o elementy składowe. Pozwala nam to na bezproblemowe, późniejsze przesuwanie kosztów i modyfikacje materiałów czy usług, w sytuacji przekroczenia planowanej sumy.

Dużo natomiast prostszą, efektywniejszą oraz wygodniejszą strategią jest powierzenie wyceny wraz z materiałami profesjonalnemu wykonawcy. Umożliwi to zaoszczędzenie czasu oraz ograniczenie zagrożeń, łączących się z dostawami, magazynowaniem i późniejszymi stratami materiałów. Poza https://hdgremonty.pl tym, ekipa z ugruntowaną pozycją w dziedzinie wykańczania wnętrz, ma przygotowaną siatkę dostawców oraz kooperantów, potrafiących zaoferować upusty oraz terminy, nieosiągalne dla indywidualnych odbiorców.

Gdzie szukać porady?

Sektor budowlany (również remont), proponuje pełną gamę surowców oraz usług. Ważne jest, żeby w obecnym gąszczu odnaleźć tę, jaka umożliwi nam szybko oraz efektywnie przejść przez prace i cieszyć się ich efektami. Dobrym sposobem jest korzystanie z ocen o firmach, które odszukać możemy na witrynach remontowych. Jeżeli mieszkamy w Poznaniu, warto skorzystać z usług marki Hal-Dom-Gips, która w ramach wykonywanej praktyki sporządzi kalkulację i całościowo wykona prace, związane z remontem.

Jak Kolory Ścian Wpływają Na Nasze Samopoczucie

Kolory ścian w naszych mieszkaniach odgrywają bardzo ważną rolę w naszym codziennym życiu. Nie tylko przedstawiają estetykę pomieszczenia, ale również wpływają na nasze samopoczucie oraz komfort życia. Dobierane kolory do pokoi mają też znaczenie optyczne jasne kolory, pomniejszają, natomiast ciemne kolory powiększają pomieszczenie.

Biały-zwiększa pomieszczenie daje, wrażenie przestrzeni przynosi spokój, odpręża. Z tym kolorem czujemy się dobrze i możemy spokojnie wypocząć.

Czerń – Duża jej ilość tego koloru sprawia ponury nastrój, nie odbija promieni słonecznych, sprawia wrażenie zbliżania się ścian. Pomieszczenia da osób bardzo pewnych siebie i zdecydowanych. Niewielka ilość czerni natomiast, podkreśla estetykę pomieszczenia.

Niebieski – kolor uspokajający, dający wyciszenie optycznie powiększa pomieszczenie. Kolor ten dobrze sprawdza się w sypialni, ale też w pokoju dziecka. Jednak na dużych płaszczyznach jest to kolor przygnębiający i warto go przełamać.

Zieleń– odcienie koloru zielonego wzbudzają zaufanie. W takiej kolorystyce czujemy oddech świeżości. W takich pomieszczeniach dobrze będą czuły się osoby mające problem z podejmowaniem decyzji. W mieszkaniach naj lepiej stosować ciepłe odcienie tego koloru.

Szary – w kolorystyce nie ma, koloru neutralnego nie pobudza i nie uspokaja doskonały jako tło do innych kolorów. Pasuje do wszystkich pomieszczeń jednak duża jego ilość w ciemnej szarości, może działać negatywnie.

Czerwony – kolor ten pobudza umysł, duszę i apetyt. Jest to najintensywniejszy kolor ze wszystkich barw. Zwiększa pewność siebie emocje oraz pasję. Doskonale pasuje do kuchni a tak, że salonu. Zdecydowanie kolor ten przyciąga uwagę.

Żółty – daje poczucie radości, wprowadza domowników w dobry nastrój oraz dodaje energii. Łącząc ten kolor z barwami neutralnymi, powiększa optycznie pomieszczenie. Stosuje się go zazwyczaj jako ozdobny dodatek w różnych pomieszczeniach. Zdecydowanie podnosi nas do działania.

 

Palety Koloru Farb

Paleta Kolorów Fugi

Rodzaj Podług I Ich Zastosowanie

Kierując się urządzaniem mieszkania bardzo ważną, jest wybór podłóg do wnętrza naszego mieszkania. Decydujemy, co powinno zostać ułożone w danych pomieszczeniach kuchni, salonie, pokoju dziecięcym. Przedstawimy parę rodzajów okładzin podłogowych oraz ich zastosowanie.

Panel drewnopodobny

Najbardziej popularne w naszych mieszkaniach są podłogi panelowe, które różnią się wzorami, materiałem, z którego zostały wykonane oraz sposobem wykończenia. Panele podłogowe o niskiej klasie ścieralności sprawdzą się np. w sypialni czy biurze ze względu na małe użytkowanie natomiast w kuchni lub salonie, należy zastosować panele o dużej klasie ścieralności. W ofercie są, tak że panele podłogowe impregnowane, których przeznaczone są do pomieszczeń, w których występuje większa wilgotność.

Panel winylowy

Panel winylowy jest odzwierciedleniem panelu drewnianego, jeżeli chodzi o wzory i sposoby montażu. Jednak cechuje się bardzo dużą wytrzymałością i termokurczliwością, można go stosować w każdym pomieszczeniu w naszym mieszkaniu. Na rynku sprzedawane są, tak że panele winylowe LVT, które przeznaczone są do obiektów handlowych, biurowców czy restauracji.

Podłogi drewniane

Nadająca każdemu pomieszczeniu wspaniały efekt. Materiał trwały przeznaczony do cyklinowania co oznacza, że podłoga będzie służyła nam wiele lat. Oryginalne słoje oraz nietypowe odbarwienia pod wpływem np. nasłonecznienia pomieszczenia daje nam efekt posiadania czegoś wyjątkowego. Świetnie sprawdzi się w salonie, sypialni oraz innym pomieszczeniu w mieszkaniu.

Płytki podłogowe

Stosowanie płytek podłogowych są dla nas oczywiste. Spełniają swoją funkcję w takich pomieszczeniach jak łazienka, kuchnia czy pralnia. Trwałość materiału na uszkodzenia oraz sposób utrzymania czystości jest niezwykle prosty. Możliwość układania płytek dowolna a co za tym idzie, możemy manipulować optyczną jego wielkością.

Izolacja Łazienki, Do Czego Służy.

Izolacja łazienki, do czego służy.

Miejscem najbardziej narażonym na wilgoć w naszym domu jest łazienka. Dlaczego więc powinniśmy stosować izolację? Izolacja zapobiega nie tylko ewentualnego zalania sąsiada, ale też hamuje powstawaniu grzybów i wilgoci pod płytkami. W wielu mieszkaniach stosowane są odpływy liniowe, w których brodzik stanową płytki zabezpieczone fugą oraz sylikonem nie jest to jednak zabezpieczenie posadzki przed wilgocią. Sama fuga nie jest materiałem wodoodpornym i z biegiem czasu woda przez nią przesiąknie, natomiast sylikon też ulegnie zniszczeniu. Nie zapomnijmy zabezpieczyć też miejsc szczególnie narażonych na wodę takich jak ściany w brodziku czy naokoło wanny.

Jak zabezpieczyć te miejsca.

Potrzebować będziemy: grunt, folię w płynie, kołnierz uszczelniający, taśmy uszczelniające. Cały proces wykonania nie zajmuje dużo czasu i nie jest bardzo skomplikowanym zadaniem a uchroni naszą podłogę i ścianę przed wieloma problemami. Zaczynamy od przygotowania podłoża, całość gruntujemy preparatem np. Uni-grumtem, następnie wklejamy kołnierze oraz taśmy uszczelniające (stosując do ich przyklejenia folię w płynie) na koniec przechodzimy do ostatniego kroku, w którym malujemy wszystko hydroizolacją zalecana ilość warstw to dwie smarowane w odstępie 3- 4 godzin. Przed położeniem płytek należy pamiętać, że wszystko musi schnąć minimum 12 godzin. Szczelna izolacja gwarantuje nam nieprzesiąknięcie wody pod płytki oraz warstwy podłogi, oraz ścian.

Rodzaj Styli Wnętrzarskich

Wnętrze w stylu loft:

Charakteryzuje się odkrytymi elementami konstrukcji elementów stalowych, rur, betonu. Kolorystyka biel, czerń, granatu, szarość. Pierwsze wnętrza w stylu loft powstawały z opuszczonych pomieszczeń magazynowych, warsztatów.

Styl skandynawski:

Styl prosty i ciepły w swojej prostocie. Stawia na materiały naturalne takie jak: kamień naturalny, drewno, szkło, ceramika. Kolorystyka jasna odcienie bieli oraz szarości naturalne drewno oraz ciepłe dodatki. Styl pochodzi zimnych terenów skandynawskich gdzie ludzie lubią ciepło w swoim wnętrzu.

Styl minimalistyczny:

Styl jak sama nazwa wskazuje ma zapewnić mieszkańcom przestrzeń funkcjonalną z niewielką ilością mebli oraz dodatków a za razem możliwość ulokowania wszystkich potrzebnych elementów. Kolorystyka stylu to barwy naturalne dla osób lubiących prostotę oraz porządek.

Styl rustykalny:

Postarzała chata w której królują elementy niedoskonałości drewniane podłogi, zgrubione elementy kamienia, szerokie belki stropowe. Kolorystyka spokojna naturalne kolory. Dla osób pewnych siebie oraz ceniących spokój którzy pragną powrócić do wiejskiej rzeczywistości z dużym drewnianym stołem.

Styl Vintage:

Styl mieszany łączący elementy stare i nowe. Stare postarzałe meble lub ich repliki biurka, wzorzyste kwiatowe tapety oraz tkaniny z elementami celowo wyglądającymi na star. Kolorystyka biały, popielaty, jasno niebieski, jasno brązowy. Wnętrze dla osób ceniących tradycję, romantycznych, znających historię z meblami i dodatkami z lat 50., 60., i 70.

Styl Nowojorski:

Mieszkanie przestrzenne połączoną kuchnią, salonem a czasami z sypialnią dominujące eleganckie i stylowe meble oraz symetria to właśnie styl Nowojorski. Kolorystyka dowolna w zależności od osobowości mieszkańca. Wnętrze dla osób którzy doceniają eleganckie i klasyczne wykończone wnętrze.

Styl Glamur:

Wnętrze bogate, elegancie, luksusowe kojarzone z wnętrzem ludzi majętnych. Wnętrze jasne z blaskiem metali, luster, błyszczących i drogich dodatków. Kolorystyka wnętrza to zazwyczaj biel, złoto, srebro wszystko co błyszczy to Glamur. Styl dla osób skupiających na siebie uwagę i lubiących luksus.

Styl nowoczesny:

Styl uniwersalny dla wszystkich. Pasujący do właściciela mieszkania wygodne oraz przestrzenne często z oddzieloną strefą sypialną. Dostosowany do potrzeb ludzi pasujących do miejskiego życia. Kolorystyka biel, szarość, drewno. Dla ludzi ceniących komfort, wygodę, funkcjonalność.

Jak W Prosty Oraz Tani Sposób Zaprojektować Mieszkanie

Nie zawsze jesteśmy gotowi przekazać swoje mieszkanie w ręce projektanta wnętrz za którego musieli byśmy zapłacić krocie. Staramy się zatem samemu poszukać i wybrać meble / armaturę / zaprojektować własne wnętrze czy wybrać kolory. Postaramy się małym kosztem zaprojektować i złapać inspirację stosując do tego siłę internetu oraz własne niedrogie sposoby.

Jednymi z dwóch najbardziej wymagających pomieszczeń są kuchnia oraz łazienka. W internecie są dostępne darmowe programy w których można wykonać to samemu natomiast jakość wizualizacji oraz próba opanowania systemu daje dużo do życzenia. Warto wtedy udać się do większego sklepu budowlanego lub meblowego i z pomocą osób tam pracujących wykonać wizualizacje. Sklepy wykonujące takie usługi to np. Castorama / LeroyMerle / Ikea / Bodzio za zwyczaj przy zamówieniu mebli oraz armatury w tych sklepach wizualizacja jest darmowa. Jeżeli jednak nie chcą Państwo zamawiać wyposażenia od razu wizualizacje taką można odkupić w kwocie około 300,00 zł.

Następne pomieszczenia to salon / sypialnia / pokój dziecięcy oraz inne pomieszczenia w naszym domu. Bardzo przydatną oraz darmową stroną jest: www.homebook.pl znajdziemy tam dosłownie wszystko jak urządzić pokój dziecięcy, salon, kuchnie i inne. Ilość dostępnych wizualizacji które oferują jest na prawdę ogromna znajdą tam Państwo tak że dodatki takie jak meble / lampy / zasłony które w prosty sposób opisane są gdzie można je zakupić albo zamówić. Kolorystykę pomieszczeń oraz ich wizualne pomalowanie oferuje większość producentów farb takich jak: Decoral / Tikurilla / Keba ale naj lepszym sposobem jest przetestowanie barwy na ścianach remontowanego mieszkania ze względu na grę światła. Większość firm remontowych ma dostępny próbnik farb który z pewnością udostępni.

Te same sposoby wykorzystać możemy odnośnie podłóg drewnianych gdzie np. firma Vox oferuje możliwość wizualizacji.

Rozkład instalacji elektrycznej też jest jednym z zadań na etapie wykańczania mieszkania lecz każda szanująca firma powinna pomóc i doradzić w jaki sposób umieścić oświetlenie oraz gniazda w każdym pomieszczeniu na podstawie wizualizacji oraz informacji klienta.

Ostatnim etapem jest wybór drzwi tu akurat dostępne są konkretne katalogi a pomoc osoby zajmujących się pomiarami jest na wagę złota.

Przeszliśmy przez projekt mieszkania o średniej wielkości 42m2 za co zapłaciliśmy około 1000,00 zł. Zlecając usługę musimy liczyć się z kosztem od 120,00 -250,00 zł/m2

Rodzaje Farb Do Ścian

Różnorodność farb dostępnych na rynku jest ogromna postaramy się ułatwić Państwu podjęcie decyzji jaki rodzaj farby użyć do własnych potrzeb. Farba to nic innego mieszanka pigmentów tworząca powłokę ochronną lub dekoracyjną nakładaną za pomocą wałka, pędzla oraz natryskowo. Farby wewnętrzne możemy podzielić na kilka kategorii. Wodorozcieńczalne farby emulsyjne są farbami najczęściej wybieranymi do malowania wnętrz naszych mieszkań.

Czym się różnią

Farba winylowa:

Spoiwem farby jest żywica winylowa odznacza się dużą elastycznością co powoduje łatwiejsze jej rozprowadzanie. Zaletą malowania tego rodzaju farbą jest efekt gładkich ścian, szybkość schnięcia poszczególnych warstw oraz odporność na uszkodzenia. Jest to jednak rodzaj farby która szybko poddaje się zabrudzeniom oraz ma małą przepuszczalność pary wodnej więc nie zaleca się stosowania jej w pomieszczeniach mokrych.

Farba akrylowa:

W skład tej farby wchodzi przede wszystkim żywica akrylowa. Chroni ona ściany oraz sufity przed działaniem czynników zewnętrznych oraz mechanicznych. Nie należy stosować farby na mokre zawilgocone tynki oraz w pomieszczeniach mokrych o ile producent tego nie zabrania. Zaletami farby akrylowej jest niska cena łatwość nakładania oraz nie ma wpływu na środowisko naturalne. Przez dłuższy czas zachowuje swój kolor pod wpływem działania promieni słonecznych. Jednak nie jest odporna na czyszczenie oraz rozwój pleśni.

Farba lateksowa:

Dawniej farby lateksowe były nazywane w ten sposób ponieważ w jej skład wchodził naturalny lateks czyli mleczko z kauczuku naturalnego. W dzisiejszych czasach nazywane są w ten sposób farby akrylowe o dużej zawartości emulsji żywicznej. Farby tego typu są odporne na ścieranie oraz szorowanie jednocześnie dobrze pokrywają powierzchnię ścian. Posiadają wysoką odporność na wodę i mogą być stosowane w mokrych pomieszczeniach takich jak łazienka.

Farba ceramiczna:

Farba ceramiczna to nic innego niż farba lateksowa nowej generacji wzbogacona o ceramiczne mikro kuleczki. Odznacza się ona wysoką gładkością co powoduje że nie osadza się na niej kurz i nie wnika on w jej strukturę. Farby tego gatunku są odporne na szorowanie i zmywanie na mokro nie powodując efektów wytarcia oraz odbarwienia koloru. Można je stosować w miejscach narażonych na częste mycie. Wadą farby ceramicznej jest jej cena

 

Podłogi Drewniane – To Jest Modne!

Moda na drewniane podłogi pojawiła się w naszym kraju stosunkowo niedawno – jednak dość szybko stały się one bardzo popularne. Producenci w pełni zadbali o to, byśmy mieli do wyboru szeroką ich ofertę. Zanim jednak zdecydujemy się na położenie drewnianych podłóg w naszym domu, powinniśmy dowiedzieć się o nich czegoś więcej – naturalne drewno bowiem, choć bardzo piękne, wymaga jednak przestrzegania pewnych reguł – tylko wówczas będziemy mogli przez wiele lat cieszyć się jej nieskazitelnym wyglądem.

Warto wiedzieć o tym, by regularnie pozbywać się z drewnianych podłóg wszelkich zabrudzeń, a także rozlanych na nich płynów. Kiedy pozostawilibyśmy je bowiem na dłuższy czas, okazać by się mogło, iż plamy na oleju czy lakierze pokrywającym drewno pozostałyby na stałe. Nie zapominajmy również o położeniu solidnych wycieraczek przed wejściem do domu czy mieszkania – wszak kiedy wnosilibyśmy do niego piasek, wycierałby on powierzchnię podłogi, niszcząc ją nieodwracalnie. Spody mebli natomiast koniecznie obijmy filcem lub umieśćmy na nich gotowe podkładki – by nie pojawiły się nieestetyczne zarysowania, których nie będziemy mogli się pozbyć. Chodzenie w szpilkach po podłodze z drewna to także niezbyt dobry pomysł, wszak punktowy nacisk spowoduje wgniecenia. Należy również przycinać domowym zwierzętom (psom czy kotom) pazury, inaczej pupile w czasie zabawy mogą uszkodzić naszą podłogę.

Kolejna niezwykle istotna kwestia- gdy zainwestujemy pieniądze w drewniane podłogi, nie oszczędzajmy także na środkach do ich pielęgnacji. Kupowanie uniwersalnych preparatów może bowiem skończyć się naruszeniem struktury powłoki zabezpieczającej podłogę. Zapomnijmy też o wycieraniu jej na mokro, płaski, lekko wilgotny mop będzie tutaj zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

Musimy także zastanowić się, jakie podłogi wybrać – ta decyzja wymaga od nas bowiem nieco głębszej refleksji. Nie możemy bowiem mieszać zbyt wielu gatunków drewna – w takim wypadku wówczas będziemy mieć do czynienia ze swoistym miszmaszem niemającym nic wspólnego z elegancją oraz dobrym gustem. Zasady są tutaj dość proste – listwy przypodłogowe muszą być tej samej barwy, co sama podłoga. Jeśli zaś chodzi o wykonane z drewna drzwi – w rachubę wchodzi także kolor jeden czy dwa tony jaśniejszy. Jednolitość stylu jest tutaj kwestią najistotniejszą.

Najbezpieczniejsze okazują się podłogi dość jasne (wykonane chociażby z dębu czerwonego czy buka naturalnego). Do nich będą pasować zarówno przeróżne typy tkanin w postaci chodników czy makatek, jak i liczne kolory ścian. Pamiętajmy także, iż jasne podłogi optycznie powiększają wnętrze – zatem gdy pomieszczenia w naszym domu czy mieszkaniu nie należą do największych, z pewnością nie powinniśmy decydować się na parkiet ciemnej barwy. Te zaś stanowią dla nas jako projektantów spore wyzwanie, mają bowiem wyraźnie zarysowane słoje ( to na przykład drewna egzotyczne, jak badi, tali, padouk czy jatobe). Do takiego orientalnego stylu pasować będzie określony rodzaj mebli i dodatków.

Zastanówmy się także, czy pragniemy mieć podłogi matowe czy błyszczące. Pierwsze z nich nawiązują do klasycznego rustykalnego lub prowansalskiego stylu we wnętrzach, drugie zaś pasowały będą do mebli w stylu antycznym.

Zwróćmy także uwagę na twardość drewna oraz jego wytrzymałość – one bowiem zadecydują, jak długi będziemy mogli cieszyć się nieskazitelnym wyglądem naszej podłogi. W korytarzu czy pokoju dziennym sprawdzi się z powodzeniem drewno o klasie twardości 3 (na przykład buk, wenge czy jesion). W miejscach szczególnie narażonych na codzienną eksploatację warto położyć deski o twardości 4 (choćby orzech czy jatoba).

Kiedy już uda nam się wybrać odpowiednie deski dla siebie, przychodzi czas na ich położenie. Najczęściej tę pracę oddajemy w ręce specjalistów (musi być ona bowiem wykonana fachowo i profesjonalnie). Pamiętać należy jednak o kilku kwestiach.

Gdy już zakończymy wszelkie prace budowlane oraz wykończeniowe, przychodzi czas na położenie podłóg. Najlepiej, by działania przeprowadzać w temperaturze oscylującej pomiędzy 15 a 23 stopnie Celsjusza. Paczki z deskami zawsze przechowujemy w pozycji poziomej, nie otwierając ich zbyt wcześnie, by nie uległy odkształceniu.

Przyszedł czas na montaż – podłogi pływające, czyli takie, które nie są

rzymocowane do podłoża, montujemy bez użycia kleju. W przypadku parkietu warstwowego zaś stosujemy klej. Pamiętajmy także, iż po skończonej pracy w żadnym wypadku nie zabezpieczamy powierzchni folią – spowodowałaby ona bowiem deformację desek. Jeśli potrzebne jest czasowe zabezpieczenie, wybierzmy papier.

Trzeba przyznać, iż koszt nabycia i montażu drewnianej podłogi 

jest wyższy niż w przypadku innych rozwiązań (choćby paneli podłogowych). Jednak przyjemność chodzenia po naturalnym drewnie warta jest każdej ceny!

Tapety Odmienią Każde Wnętrze!

W dzisiejszych czasach wybór tapet jest ogromny. Możemy zakupić właściwie każdy interesujący nas wzór i odmienić dzięki niemu wnętrza swojego domu, biura, sklepu czy punktu usługowego. Producenci w pełni zadbali o to, byśmy mieli do dyspozycji wiele ich rodzajów.

Tapetypapierowe dostępne są w najniższych cenach, jednak ich trwałość nie jest na najwyższym poziomie, dlatego dobrze jest umieszczać je w takich wnętrzach, gdzie nie będą narażone na zniszczenia. Dobrym rozwiązaniem jest na przykład położenie ich w sypialni.

Tapety z włókna szklanego możemy śmiało zmywać i czyścić (nawet wielokrotnie), zatem z powodzeniem sprawdzą się w przedpokoju, holu czy korytarzu. Są także odporne na uszkodzenia mechaniczne. Po położeniu malujemy je przeznaczonymi do tego celu farbami.

Sporym zainteresowaniem cieszą się tapety winylowe. Wiele osób stosuje je w kuchniach i łazienkach, a także w pomieszczeniach punktów usługowych. Możemy z powodzeniem je zmywać, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

Tapety tekstylne wprowadzają do pomieszczeń styl glamour. Są wykonane z ogromną dbałością o każdy szczegół, z wykorzystaniem takich materiałów, jak na przykład jedwab czy len. Klienci często wybierają je do pracowni czy gabinetów, by nadać tym wnętrzom oryginalny charakter.

Raufazy to specyficzny rodzaj tapet, bowiem nadają one ścianom różnego rodzaju faktury. Możemy przemalowywać je wiele razy, zmieniając charakter pomieszczenia.

Tapety welurowe lub korkowe zwykle nakłada się na jedną ze ścian we wnętrzu (lub nawet na jej fragment). Sprawiają, iż pomieszczenia nabiera niezwykłego charakteru – w zależności od wzoru możemy zdecydować się na styl minimalistyczny, vintage etc.

Tapety flizelinowe bardzo dobrze przylegają do powierzchni, jest to bowiem produkt nowej generacji. Klejem smaruje się ścianę, nie zaś powierzchnię tapety.

Znanym Polakom od lat, jednak nadal bardzo popularnym rodzajem są fototapety. Zwykle wybieramy je, aby udekorować jedną ze ścian. Idealnie sprawdzą się na przykład w pokoju dziecka (gdy widnieją na nich ulubieni bohaterowie kreskówek), sypialni czy pokoju dziennego. Ilość wzorów i kolorów do wyboru jest naprawdę imponująca, zatem każdy z powodzeniem znajdzie coś dla siebie.

Ostatnimi czasy sporą karierę robią tapety 3d, są bowiem w stanie nadal wnętrzu niezwykłego charakteru.

Zapewne wielu Czytelników zastanawia się teraz, jak prawidłowo położyć tapetę. Wszak od tego zależy, czy nasze wnętrze będzie prezentowało się zachwycająco czy też, powiedzmy, całkiem przeciętnie. Otóż na początek musimy zadbać o to, by powierzchnia ściany była gładka, wolna od wszelkich nierówności – bowiem jeśli pominiemy ten krok, tapeta nie będzie przyklejona dokładnie. W dalszej kolejności przygotowujemy sobie odpowiedni fragment (bryt) tapety, odpowiednio go odmierzając. Najlepiej jest rozpocząć ową pracę od prawej strony okna, po czym poruszać się w kierunku środka pomieszczenia. Następnie umieszczamy klej na połowie powierzchni tapety (zgodnie z zaleceniami producenta), tak samo postępując z drugą połową. Dociskając ją do ściany, uważajmy, by nie pojawiły się pęcherzyki powietrza, zagięcia czy nierówności. Aby połączenia między brytami nie były zauważalne, dociskamy je wykonanym z gumy wałkiem.

Kiedy czujemy, że samodzielne położenie tapety może być dla nas sprawą problematyczną, powierzmy ową pracę fachowcom. Wówczas zyskamy pewność, że nasze wnętrze będzie prezentowało się idealnie!

Tynki Dekoracyjne – To Jest Modne!

W ostatnich latach tynki dekoracyjne cieszą się w naszym kraju ogromną popularnością. Możemy wykorzystać je zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Trzeb przyznać, iż jest to niezwykle efektowne wykończenie powierzchni, jednocześnie charakteryzujące się funkcjonalnością.

Do wyboru mamy kilka rodzajów tynków dekoracyjnych, zatem każdy z powodzeniem znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, w zależności od indywidulanych preferencji, potrzeb i możliwości. Sporym zainteresowaniem cieszy się tynk strukturalny. Jest on odpowiedni zarówno jako w przypadku zewnętrznych elewacji budynków, jak i w pomieszczeniach. Najpopularniejszymi jego typami są trawertyn i stiuk. To bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy pragną stworzyć unikalne wzory i mozaiki dekoracyjne. Żłobić je można szpachelką, szczotką, pędzlem, wałkiem albo packą –mamy w tym przypadku do czynienia z szerokim wachlarzem możliwości.

Tynk japoński przeznaczony jest do wnętrz pomieszczeń. Nakładany jest za pomocą specjalnego pistoletu natryskowego. Idealnie sprawdza się on w przypadku wnętrz nowoczesnych i ekskluzywnych.

Tynk zacierany stworzy nam powierzchnię delikatnie fakturowaną. Aby go wykonać, używa się packi ze stali nierdzewnej. Najczęściej stosujemy w tym przypadku tynk akrylowy, powstały w wyniku zmieszania kwarcu oraz żywicy akrylowej. W pomieszczeniach, w których jest zastosowany, zdecydowanie poprawia się mikroklimat, gdyż materiał ten bardzo dobrze przepuszcza wilgoć.

Sporym zainteresowaniem cieszy się także tynk mozaikowy (zwany niekiedy także kamyczkowym). To materiał odporny na uszkodzenia, elastyczny i bardzo funkcjonalny. Stosuje się go zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak i na elewacjach budynków. Wspaniale prezentuje się zwłaszcza a łazienkach oraz kuchniach.

Tynki przypominające swym wyglądem kamienie naturalne( piaskowiec, trawertyn czy granit) w zależności od ich kolorystyki, pomogą zarówno w stworzeniu wnętrza nowoczesnego i minimalistycznego, jak i takiego, który stylem przypominał będzie pełen ciepła klimat śródziemnomorski.

Do wyboru mamy niezliczoną ilość barw oraz struktur, dlatego elewacje oraz pomieszczenia z tynkami dekoracyjnymi prezentują się naprawdę zachwycająco. Należy jednak pamiętać o tym, że gdy sami nie mamy doświadczenia w ich nakładaniu, warto powierzyć ową pracę profesjonalistom, aby efekt finalny był doskonały!

Adaptacja Poddaszy Poznań

Wielu z nas marzy o tym, by stworzyć w swym domu poddasze idealne – jednocześnie przytulne i eleganckie, zaprojektowane z gustem, lecz także funkcjonalne. Sypialnia dla gości, pokój dziecięcy, bawialnia, dodatkowa łazienka – możliwości jest wiele. Przed rozpoczęciem prac powinniśmy jednak pamiętać o przemyśleniu kilku kwestii.

Jeśli chcemy, by nasz strych stał się odtąd poddaszem użytkowym, musimy zwrócić się do Starostwa Powiatowego o odpowiednie pozwolenie. Jego uzyskanie na szczęście nie przysparza jednak problemów.

Zwróćmy uwagę na fakt, iż średnia wysokość pomieszczeń nie powinna być mniejsza niż 220 centymetrów – tylko wtedy bowiem będą one mogły w odpowiedni sposób spełniać swoją rolę. Na wielu strychach mamy do czynienia z więźbą dachową – jeśli pragniemy ją pozostawić, by wnętrze miało rustykalny klimat, zastanówmy się, czy nie będzie konieczne podniesienie dachu (to jednak zwiększa niestety koszty remontu).

Wszelkie prace związane z adaptacją poddasza muszą być odpowiednio rozplanowane, dlatego warto zaangażować do tego sprawdzoną firmę. Gdy nad całością czuwa inspektor nadzoru, zyskujemy pewność, iż wszystkie czynności wykonywane są należycie.

Na początek warto zająć się doprowadzeniem instalacji na powierzchnię stropu, następnie wyrównujemy jego powierzchnię. Nie zapominajmy również o tym, jak istotną kwestią jest wentylacja – zadbajmy więc o stworzenie dodatkowych kanałów wentylacyjnych. W dalszej kolejności specjaliści powinni zająć się wstawieniem okien. Dla przykładu – jeżeli nasze poddasze ma około 60-65 metrów kwadratowych, powinny się tam znaleźć dwa zwykłe okna oraz cztery okna dachowe. Bardzo dobrze sprawdzają się w tym przypadku modele uchylno – obrotowe. Musimy liczyć się także z zakupem wyłazu dachowego.

Warto pamiętać także o tym, by w sprawdzić należycie stan dachu – może bowiem okazać się, iż konieczna będzie wymiana części jego pokrycia. Jeżeli nie posiadamy izolacji przeciwwilgociowej, przychodzi właśnie czas, by ją ułożyć. Zadbać też należy o docieplenie dachu – nie zapominajmy jednak o tym, że to specjaliści powinni ocenić, czy krokwie będą w stanie udźwignąć tego typu obciążenie. Możemy zdecydować się na ocieplenie jednowarstwowe lub dwuwarstwowe.

W dalszej kolejności przychodzi czas na wykonanie konstrukcji sufitu podwieszanego (jeśli na taki się zdecydujemy) oraz ścianek działowych. Kolejny etap polega na rozprowadzenie we wnętrzu pomieszczenia instalacji oraz rozłożenie reszty ocieplenia.

Jaka podłoga najlepiej sprawdzi się na poddaszu? Specjaliści podkreślają, iż wyborem niedrogim, lecz niezwykle funkcjonalnym i wygodnym, będą panele podłogowe. Końcowe etapy prac to zamontowanie sufitu oraz ścian działowych oraz prace wykończeniowe.

Adaptacja dachu nie jest remontem prostym czy krótkotrwałym, jednak przynosi nadspodziewanie dobre efekty. Zyskujemy bowiem nową przestrzeń użytkową, zatem mamy możliwość urządzenia sobie pracowni, sypialni czy dodatkowego pokoju wypoczynkowego.

Zastosowanie Drewna We Wnętrzach

Drewno to jeden z ulubionych materiałów stosowanych w różnych elementach urządzania wnętrz. Od wieków używane jest w architekturze. Oprócz trwałości wyróżnia je również łatwość w utrzymaniu porządku. W jaki sposób łączyć drewniane elementy podczas urządzania wnętrz? Dąb, buk, sosna, modrzew, jesion, orzech, świerk, mahoń… każdy rodzaj drewna ma swój niezwykły wygląd. Jest to idealny materiał do dekoracji wnętrz, który możemy stosować na wiele sposobów – na podłogach, ścianach, w meblach i dodatkach. W jaki sposób stosować drewno w pomieszczeniach? Drewniane podłogi Pierwszy sposób, by zastosować drewno w mieszkaniu, to drewniane podłogi. Drewniany parkiet ociepli wnętrze domu. Deski dostępne są w różnych wzorach i kształtach. Choć dziś drewniana podłoga to także panele lub płytki imitujące drewno. Drewniana boazeria Innym ciekawym rozwiązaniem jest drewniana okładzina ścienna. Można ją zastosować w każdym wnętrzu – w sypialni, kuchni, łazience, salonie czy pokoju dziecięcym. To idealne rozwiązanie do domów urządzonych w stylu nowoczesnym, rustykalnym, naturalistycznym, minimalistycznym czy vintage. Drewniana ścianka oddzielająca dwie strefy Drewno to także doskonały materiał, by oddzielić różne przestrzenie w domu. Wystarczy kilka pionowych desek przymocować w równej odległości kilku centymetrów od siebie, by na przykład wydzielić jadalnię w salonie. Taka prześwitująca drewniana ściana to świetny pomysł, by stworzyć jadalniany kąt w salonie, subtelnie go odgradzając, ale z zachowaniem kontaktu pomiędzy obiema strefami. Drewniany sufit Dawniej w domach popularne były drewniane sufity. Choć kojarzą się z klasycznym wnętrzem, to drewniana okładzina sufitowa będzie oryginalną dekoracją dla entuzjastów nowoczesnego stylu. Drewniane drzwi i schody Drewno to także popularny materiał budowlany używany do wykończenia schodów lub na drzwi wewnętrzne. Zarówno schody, jak i drzwi wykonane z drewna są niezwykle stylowe i dodadzą uroku każdemu wnętrzu. Drewniane meble Meble takie jak szafy, stoły czy krzesła również wykonane są z drewna. Choć dziś występują w wielu różnych kolorach i stylach. Na przykład surowe drewno sprawdzi się do wnętrz w skandynawskim stylu, a mahoniowy kredens doda charakteru wnętrzom urządzonym w stylu retro. Popularne w klasycznych i nowoczesnych wnętrzach są dziś wykonane z drewna białe szafki kuchenne z drewnianym blatem w naturalnym kolorze drewna. Drewno w łazience Niekonwencjonalnym rozwiązaniem i popularnym aktualnie trendem w urządzaniu wnętrz jest stosowanie drewna w łazience. Wykorzystywane jest na podłogach, ścianach, w ramach luster czy jako obicie wanny. Taki dekor dodaje ciepła i struktury w tym wnętrzu. Ponadto drewniane elementy w łazience stanowią doskonały kontrast z innymi materiałami takimi jak płytki, szkło czy granit. Choć drewniane elementy w łazience będą wymagać dodatkowej konserwacji, to wyjątkowy klimat, jaki materiał ten wprowadza we wnętrzu łazienki, jest tego wart. Drewno w sypialni Drewno to doskonały materiał, który warto wykorzystać również w sypialni. Warto postawić na wykonany z drewna zagłówek do łóżka, który może powstać na całej ścianie. Jeśli zaś chodzi o drewniane meble do sypialni, to możemy wybrać drewniane łóżko, drewnianą szafę garderobę czy wykonane z drewna stoliki nocne. Połączenie drewna i cegieł we wnętrzu Drewno wyjątkowo prezentuje się w połączeniu z naturalnym kolorem czerwonej cegły. To wyjątkowy kontrast, którzy architekci wnętrz coraz częściej wprowadzają do mieszkań i domów urządzonych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, loftowym czy vintage. Najczęściej na tle ściany wyłożonej czerwoną cegłą kontrastowo zestawiony zostaje stół z naturalnego drewna lub drewniane meble kuchenne na ścianie wyłożonej cegłą w kuchni. Połączenie bieli i drewna we wnętrzu Kolejnym trendem w urządzaniu wnętrz są jasne pomieszczenia. Jednak, aby mieszkania w jasnych kolorach ocieplić, wprowadza się do nich elementy drewniane. W jaki sposób łączyć biel z drewnem? Białe ściany sprawiają, że pomieszczenia są jasne i doświetlone. Warto jednak nadać takiemu wnętrzu charakteru i ocieplić jego klimat. W tym celu wystarczy wstawić drewnianą witrynę lub szafkę na TV bądź wykonany z naturalnego drewna stół do jadalni.

Aranżacja Łazienek

Łazienka to bardzo istotne pomieszczenie w każdym domu. Wbrew pozorom spędzamy w niej dużo czasu. Relaksujemy się podczas długich kąpieli, dbamy o urodę etc. Należy zatem zadbać o to, by było to wnętrze urządzone nie tylko ciekawie i modnie, lecz także funkcjonalnie. Obecnie coraz częściej wracamy do naturalnych materiałów – kamień czy drewno prezentuje się bowiem w tego typu pomieszczeniach bardzo dobrze. Sporym zainteresowaniem cieszą się takie barwy, jak szarość, biel czy beż. Spora część łazienek w niewielkich mieszkaniach posiada mały metraż. Gdy je projektujemy, musimy w pełni zadbać o to, by znalazły się w nich wszystkie niezbędne elementy. Na szczęście producenci zadbali o to, stworzyć rozwiązania idealne dla niedużych pomieszczeń, stąd na przykład podwieszane, małe sedesy czy umywalki lub kabiny prysznicowe niewielkich rozmiarów. Na szczęście bezpowrotnie minęły już czasy, kiedy to dziewięćdziesiąt procent Polaków miało łazienkę urządzoną podobnie. Teraz wybór sprzętu, materiałów wykończeniowych oraz dodatków jest ogromny. Dlatego też niejeden raz mamy okazję podziwiać łazienki zaprojektowane w sposób niebanalny oraz niezwykle oryginalny (choćby te w stylu prowansalskim, shabby chic, vintage, minimalistycznym czy nowoczesnym). Urządzając to pomieszczenie, pamiętać jednak musimy o kilku zasadach. Bardzo ważne jest zachowanie odpowiednich odległości między poszczególnymi sprzętami oraz urządzeniami sanitarnymi, byśmy mogli swobodnie z nich korzystać. Wiele osób zastanawia się, czy umieścić w swej łazience wannę czy prysznic. Sporo zależy tutaj od metrażu pomieszczenia. Gdy nasza łazienka nie jest zbyt duża, zdecydowanie lepiej sprawdzi się to drugie rozwiązanie. Pamiętajmy też o odpowiednim doborze grzejników. Najlepsze będą tutaj grzejniki drabinkowe, pełniące także funkcję wieszaka na ręczniki. Jeśli chodzi o ściany i podłogi, wybierzmy takie materiały, które nie absorbują wody – w przeciwnym razie bowiem mogą one szybko ulec zniszczeniu. Najpopularniejszym rozwiązaniem nadal pozostają płytki ceramiczne i gres. Jeżeli w naszej łazience będzie znajdowała się pralka (co w polskich domach często się zdarza), warto zadbać o jej ciekawą zabudowę – to rozwiązanie nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne. Istotny jest także zakup odpowiedniego lustra – dzięki niemu niewielkie pomieszczenie będzie optycznie powiększone. Zadbajmy i oświetlenie – powinno one znajdować się przede wszystkim w okolicy lustra. Odpowiednie szafki, półki i regały do przechowywania drobiazgów to również istotny element wyposażenia łazienki. Jeśli aktualnie zastanawiamy się nad tym, jaka aranżacja łazienki sprawdzi się w naszym przypadku, skorzystajmy z inspiracji w magazynach wnętrzarskich oraz internecie. Później pozostaje nam już wynajęcie fachowej ekipy, zakup materiałów… i już niedługo będziemy cieszyć się pięknym pomieszczeniem!

Zastosowanie Luster Podczas Urządzania Wnętrz

Zastosowanie luster podczas urządzania wnętrz Lustra nie tylko rozświetlą każde wnętrze, ale również optycznie je powiększają. Co ciekawe z powodzeniem można je stosować w dowolnym pomieszczeniu. W jaki sposób łączyć lustra, jako niezwykły element dekoracji domu, podczas urządzania wnętrz? Lustro powiększa przestrzeń Choć najczęściej używamy luster, by się w nich przeglądać, to powoli nieśmiało stają się praktycznym rozwiązaniem, by optycznie powiększyć każdą przestrzeń. Najczęściej używa się ich w małych pomieszczeniach lub korytarzach. Jednak aby lustro spełniało swoją funkcję, a dodatkowo dekorowało wnętrze, jego użycie powinno być przemyślane. Na przykład doskonały sposób, by pokój wydawał się mniejszy, to umieszczenie lustra na jednej z jego ścian. Lustro jako dodatkowe źródło światła Drugim zadaniem, jakie spełnia lustro poza powiększaniem przestrzeni, to jej doświetlenie. Co prawda nie wytwarzają one światła, ale je odbijają i rozpraszają po pomieszczeniu. W ten sposób czynią wnętrze bardziej doświetlonym. Dlatego lustro powieszone naprzeciw okna w małym pokoju będzie odbijać światło i sprawi, że to wnętrze stanie się jaśniejsze i większe. Lustro jako element dekoracyjny Nietypowe kształty oraz niezwykle dekoracyjne ramy luster nadadzą wnętrzom indywidualnego i oryginalnego charakteru. Ich zastosowanie ograniczone jest jedynie naszą fantazją. Bo można je umieścić na ścianach, meblach, na suficie lub po prostu oprzeć o ścianę. Gdzie stosować lustra Jednym z modnych trendów, jeśli chodzi o urządzanie wnętrz, są lustra. Z powodzeniem można je stosować w każdym pomieszczeniu. Choć projektanci wnętrz najczęściej używają ich w strefie wejściowej, to przestrzenie pozbawione naturalnego światła warto udekorować stylowym lustrem. 8 miejsc, w których warto powiesić lustro 1. Kominek Lustro umieszczone nad kominkiem to doskonałe rozwiązanie. Zdecydowanie ociepli wnętrze, a do tego dobrane w ozdobnej ramie będzie elegancką dekoracją. 2. Garderoba Nie każda garderoba posiada okna, dlatego w tym pomieszczeniu warto zamontować podświetlane lustro na całej ścianie. W ten sposób możesz stworzyć własną garderobę niczym gwiazda filmowa, poza tym powiększasz przestrzeń i masz możliwość przeglądać się w stylizacjach bez konieczności biegania na korytarz lub do łazienki (by przejrzeć się w lustrze). 3. Pomiędzy dwoma oknami Takie rozwiązanie to doskonały sposób, by rozświetlić wnętrze przy wykorzystaniu naturalnego światła. Można po prostu oprzeć podłużne lustro w eleganckiej ramie o ścianę. 4. Korytarze Inny pomysł to umieszczenie lustra na końcu korytarza. Rozwiązanie to optycznie powiększy, a także doświetli przestrzeń. Na korytarzu świetnie prezentować się będzie na przykład lustro imitujące okno powieszone nad małym stolikiem lub gustowną konsolą. 5. Na ciemnej ścianie Masz zaakcentowaną ciemnym kolorem ścianę w swoim domu? Udekoruj ją lustrem, taka dekoracja rozświetli, ociepli i powiększy wnętrze, ponieważ lustro odbije światło. 6. Łazienka Bez dwóch zdań każdy powinien mieć lustro w łazience. Wiedzą to szczególnie kobiety, które każdego dnia wykonują makijaż oraz inne zabiegi pielęgnacyjne. Jednak jeśli masz możliwość, by dodać więcej luster na ścianie, to w prosty sposób doświetlisz ciemną łazienkę lub powiększysz optycznie jej małą przestrzeń. 7. Salon Choć klasycznym miejscem, gdzie większość ludzi powiesi lusterko, jest przestrzeń nad kominkiem, to duże prostokątne lustro w eleganckiej miedzianej lub złotej ramie będzie wyglądać spektakularnie w salonie za dużą sofą. 8. Jadalnia Lustra powinniśmy wieszać po przeciwnej stronie okien, by rozpraszały naturalne światło i rozjaśniały przestrzeń, ale trzeba zachować równowagę i ostrożność podczas dekorowania nimi jadalni. Choć można powiesić lustra na ścianie nad półką, na której na różnych wysokościach ustawiono świece. Innym pomysłem jest zastosowanie lustra w eleganckiej i bardzo dekoracyjnej ramie i powieszenie, go w taki sposób, aby kadrowało przestrzeń pojawiającą się za oknem, tworząc arcydzieło. Jak widać, jest mnóstwo pomysłów na to, w jaki sposób zastosować lustra w pomieszczeniach. Podczas urządzania wnętrz warto puścić wodze fantazji, ale również zachować rozsądek i umiar, by wnętrze wyglądało dekoracyjnie i stylowo, a nie kiczowato.

Płytki 3D Niezwykły Klimat W Twoim Domu

Płytki 3D stworzą niezwykły klimat w Twoim domu Płytki 3D są jednym z najmodniejszych hitów w aranżacji wnętrz w ciągu ostatnich miesięcy. Wyróżniają je niezwykłe tłoczenia oraz trójwymiarowa faktura. Wypukłe płytki z efektem 3D zwane są płytkami strukturalnymi, płytkami wypukłymi czy płytkami ceramicznymi 3D. Dlaczego warto wybrać je do urządzenia własnego mieszkania? Wprowadzają do wnętrz nowoczesny szyk oraz wyjątkowo designerski smaczek. W związku z tym coraz częściej znajdują zastosowanie nie tylko w domach i mieszkaniach, ale również biurach oraz centrach handlowych. Płytki 3D sprawiają, że możesz mieć fantazyjną ścianę w kuchni, łazience czy salonie. Ich nierówna faktura sprawia, że najlepiej prezentują się zastosowane na ścianach. Fragment ściany obłożony płytkami3D może wyznaczać różne strefy pomieszczeń. Eleganckie płytki ścienne Bez wątpienia płytki 3D można nazwać elegancką biżuterią pośród płytek ściennych. Ozdobią każde wnętrze wyjątkową strukturą dzięki dekoracyjnym kształtom oraz figurom. Ważne, aby dopasować ich kolor oraz dobrać odpowiednie oświetlenie. Dekoracyjne płytki 3D udekorują nie tylko minimalistyczne wnętrze, ale z powodzeniem można stosować je również w nowoczesnych czy klasycznych aranżacjach. Kiedy myślimy o osiągnięciu efektu 3D na ścianie, płytki ceramiczne raczej nie przychodzą nam do głowy. Jednak pozwalają na wdrażanie coraz odważniejszych pomysłów związanych z projektowaniem wnętrz. Wielowymiarowe płytki ścienne 3D są dostępne w różnych wielkościach – od małych mozaik po ogromne panele, z których można stworzyć imponujące struktury. Wszystko zależy od ich kolorów, kształtów, stopnia regularności – dzięki temu można uzyskać we wnętrzach niesamowite efekty wizualne i przestrzenne. Płytki 3D w salonie Regularna, geometryczna struktura, szlachetna glazura płytek ściennych 3D oraz ich kolor mogą być punktem wyjścia do stworzenia oryginalnej aranżacji modnego salonu. Taki charakterystyczny element będzie sam w sobie niezwykłą dekoracją wnętrza. Ściana z ciekawym efektem 3D, która zmienia się w zależności od pory dnia, koloru i intensywności światła, przestaje być zwykłym tłem i staje się stylowym centrum pokoju. Black and white w 3D Gra kontrastów jest jednym z modniejszych trendów we współczesnym designie. Kontrast bieli i czerni wyciągnięty jakby ze świata fotografii i konsekwentnie stosowany w mieszkaniu może być niezwykle stylowym akcentem. Powtarzające się geometryczne kształty przyciągają uwagę i hipnotyzują ludzkie oko. Biała głęboka struktura w połączeniu z subtelną powierzchnią odbijającą światło. A struktura ta odpowiednio podkreślona poprzez dobrze dobrane oświetlenie może wizualnie powiększać przestrzeń poprzez wprowadzenie do niej efektu głębi. Dzięki temu jest to idealne rozwiązanie w aranżacji małych wnętrz. Ponadto hipnotyczna gra światła i cienia sprawia, że klasyczna biel przestaje być nudna i przybiera zupełnie inną, interesującą formę.